Skip to Content

post

İnci Sözlük v.s. Ekşi Sözlük

date 15 Mart 2013 author category Portfolyo, Sosyal Medya, Yaşam comments 0 Yorum
Facebook'ta Payla�

Sözlük akımının yaklaşık 15 yıl önce kurulan öncüsü Ekşi Sözlük‘ün bugüne kadar karşısına bir çok rakip çıktı. İtü Sözlük, Private Sözlük, Bilgi Sözlük vs. derken hiçbirisi İnci Sözlük kadar hızlı bir yükseliş grafiği gösteremedi.
Kendine has üslubu, argodan kaçınmayan ve diğer bir çok sözlük gibi argoyu yasaklamayan moderasyon anlayışı, yazarların birbirlerine karşı hitap şekilleri, gerek kendi yazarlarıyla gerekse de okuyucuyla olan iletişimdeki espiri anlayışı gibi bir çok farklı özellikleri ile İnci Sözlük son dönemlerin adından en çok söz ettiren sözlük oluşumu olarak dikkati çekiyor. Bir çok Ekşi Sözlük yazarının da İnci Sözlük’e geçiş yaptığını biliyoruz. Bu infografikte, her iki sözlükten de tecrübeli birer yazarın fikirlerini alarak İnci Sözlük ve Ekşi Sözlük arasındaki rekabeti, sözlüğün yazarları üzerinden karşılaştırdık.

tag

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Emrah Cengiz

Yazan Emrah Cengiz

infografik.com.tr kurucusu. İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunu. 2002 -2012 yılları arasında dijital marketing sektöründe tasarımcı ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2013 Ocak ayında infografik ve veri görselleştirme odaklı Türkiye'nin ilk dijital reklam ajansını kurdu. İnternet Sitesi: emrahcengiz.com

Yorumunuzu Paylaşın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir